Ostatnio duża liczba zagranicznych użytkowników przechodzi na chińską aplikację społecznościową Xiaohongshu. Co się dzieje?
Teraz oglądamy kreatywne wykonanie piosenki „Tkanina czasu” z Gali Święta Wiosny 2024. W tym występie cztery artystki prezentują rewelacyjne tradycyjne stroje z różnych epok, ukazując piękno ubiorów starożytnych Chin.
W obliczu możliwości zablokowania TikToka amerykańscy internauci znaleźli dla siebie bezpieczne schronienie w Chinach i nazwali siebie tiktok refugee, czyli „uchodźcami z TikToka”. Jedna z aplikacji, Rednote, znalazła się nawet na szczycie listy darmowych aplikacji w amerykańskim Apple Store. Wszyscy zagraniczni internauci znajdują się w miejscu, w którym mogą znaleźć więcej interesujących rzeczy i nawiązać nowe znajomości.
Zwierzęta, które pojawiają się na scenie każdej noworocznej gali to zwierzęta znane z chińskiego zodiaku, którego cykl odbywa się co dwanaście lat i jest określany zgodnie z kalendarzem księżycowym na podstawie daty urodzenia. Znaki zodiaku to skuteczny i prosty sposób na chronologię i przedstawienie naszego wieku.
Polski projektant Krzysztof Iwański zajmuje się projektowaniem plakatów od ukończenia studiów, czyli już od 15 lat. Obecnie wykłada w Gengdan College na Politechnice Pekińskiej. Po przybyciu do Chin bardzo zainteresował się chińską kulturą, zwłaszcza chińskimi znakami. Łącząc kulturę Wschodu i Zachodu, na swój sposób opowiada historię nieograniczonej kreatywności i artystycznej fuzji.
Bartłomiej Czech jest polskim badaczem, który obecnie prowadzi badania w zakresie fizyki kwantowej w Instytucie Studiów Zaawansowanych Uniwersytetu Tsinghua. Z powodu miłości do chińskiej kultury, wraz z żoną wybrali Chiny, jako cel swojej kariery naukowej, zdecydowani budować most między Wschodem a Zachodem. On także wyraził się pozytywnie o rozwoju technologicznym Chin w dziedzinie sztucznej inteligencji i technologii biotechnologicznej. #Miłomiciępoznać
Bartłomiej Czech jest polskim badaczem, który obecnie prowadzi badania w zakresie fizyki kwantowej w Instytucie Studiów Zaawansowanych Uniwersytetu Tsinghua. Z powodu miłości do chińskiej kultury, wraz z żoną zrezygnowali z pracy na amerykańskich uniwersytetach i wybrali Chiny, jako cel swojej kariery naukowej, zdecydowani budować most między Wschodem a Zachodem. (M.Y.)
Uwolnij swoją energię, dołącz do obchodów chińskiego Nowego Roku Księżycowego i przynieś sobie radość i szczęście!
Taniec węża w plenerze 2025 rok jest Rokiem Węża w kalendarzu chińskim. Dołączcie do Wioli na taniec węża w Roku Węża na tle narożnej wieży zakazanego miasta!
2025 rok jest Rokiem Węża w kalendarzu chińskim. Dołączcie do Wioli na taniec węża w Roku Węża! Wszystkiego najlepszego w 2025 roku!
W związku ze zbliżającym się Chińskim Nowym Rokiem, Chińska Grupa Mediów zaprezentowała logo tegerocznej Gali Święta Wiosny CMG - "Sisi Ruyi", czyli wzór pomyślności. Chińska filozofia, która za nim stoi, jest jeszcze bardziej niesamowita. Posłuchajcie Wioli, aby poznać tajemnice inskrypcji na kościach wróżebnych!
Czy wiesz, że w ostatnich latach najchętniej oglądany program telewizyjny na świecie - Gala Święta Wiosny, oferuje również wersję w formacie pionowym?